| mirumada99 a întrebat:

Daca merg la profilul stiintele naturii bilingv engleza la ce dau teza si bacul?

Răspuns Câştigător
| Clementin a răspuns:

Buna!
Teza la romana, mate, engleza si doua la alegere dintre fizica, chimie si biologie.
Bacul il dai din romana, mate, engleza, una la alegere din fizica, chimie, biologie si competentele digitale.
Inafara de asta, poti scapa de examenul la engleza daca iti iei in decursul liceului un certificat de limba engleza (CAE, FCE) si de competentele digitale daca iei examenul ECDL.
Eper ca ti-am fost de folos. Salut