| Mihai473736 a întrebat:

Buna dimineața! Elevii mai pot fi exmatriculați la 40 de absențe în clasa a 11 a în noul an scolar? Știam că exmatricularea nu mai este posibilă începând cu acest an.Asta înseamnă că pot lipsi cat vreau eu dar cu condiția să am note peste 5 la toate materiile pentru a nu rămâne repetent?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Lipseste, baiete, ca peste cativa ani ai sa regreti chiulurile astea. Nu ai sa stii sa faci nimic in viata. Ca ai lipsit la lectii.

| Wr3nch a răspuns:

Si dupa in viata ce o sa faci? Chiulul nu se plătește.

| Frank51 a răspuns:

Nimic nu te poate feri de exmatriculare.

| johnnny123 a răspuns:

Tu ai trecut vreo zi pe la liceul ăla până acum? Că și în clasa a X-a ziceai că ai avut vreo 150 de absențe.

În schimb voiai la un moment dat să recuperezi zilele de vacanță în care ai fost bolnav.

Ai grijă, la săpat de șanțuri se plătește pe cât ai săpat, nu pe cât ai lipsit.

| king5151 a răspuns:

Nu mai poti fi exmatriculat, dar ramai repetent, la 10 absente ti se scade un punct la purtare, la 50 de absente nemotivate ai nota 5 la purtare si ramai repetent, asa ca mai bine du-te la scoala

| NisipLaMare a răspuns:

Mergi la scoala! lasa prostiile, exista si o varianta trista pentru chiulangii.