| Frumusica326 a întrebat:

Buna dragilor!
Imi puteti spune la o lucrare de licenta trebuie facut un rezumat de o pagina si trebuie inclus tot in rezumat.Licenta este legat de o intervenție chirurgicală la specializarea de AMG.Va rog care stiti cum sa o fac dacă aveți idei.

2 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

În primul rând sper să te exprimi mai pe românește în lucrarea de licență că e jale să concepi o lucrare când nu îți cunoști propria limbă cum trebuie.
De obicei trebuie un rezumat, pe scurt, de vreo jumătate de pagină, în limba engleză și în română.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

I se zice abstract si sta scris imediat dupa pagina de titlu. Contine, pe scurt, idea principala a licentei, punand accent pe originalitate.