| Ionni a întrebat:

Duminica viitoare trebuie sa primesc cheia scolii si trebuie sa spun un discurs.Nu am nici o idee.Imi puteti da voi una? Dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| DorelXD a răspuns:

Pai, ai putea incepe prin a multumi tuturor celor ce ti-au facut aceasta onoare (asta e doar un tip de formula, gasesti tu ceva pentru inceput). Descrii un pic felul in care ai ajuns sa ti se faca aceasta onoare, adica prin ce moduri: ex: perspicacitate, perseverenta, dedicatie, etc. Mai insereaza si tu cateva glume pe aici pe colo, jocuri de cuvinte, etc, sa stii ca prind la public. Ai grija totusi ca gluma sau jocul de cuvinte, metafora ce iti trece prin cap sa fie pe subiect, nu sa ii intrebi in mijlocul discursului "de ce a traversat puiul strada?". La final urmeaza incheierea in care le spui cateva cuvinte, le multumesti din nou, si le urezi sanatate sau ceva de genu. Iti spun ca si eu am tinut un discurs, acum o saptamana, cand am terminat clasa a VIII-a, si iti garantez ca niste glume, metafore, si chestii de astea prind foarte bine. Mai ales daca ai putina creativitate. BaftA!