| MariaStancu a întrebat:

Eu as dori pe viitor sa ma fac medic stomatolog. Ce profil imi recomandati pentru liceu care sa ma ajute? Eu ma gandeam la chimie-biologie dar am aflat ca de fapt chimia-biologia la liceu este protectia mediului la acest profil. Multumesc anticipat :*

2 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Dacă e liceu tehnologic, atunci da, e protecţia mediului, dar dacă liceul e teoretic, profilul de bio-chimie e ca o pregătire de lungă durată pentru medicină. Deci poţi merge liniştită la bio-chimie happy Evident, poţi merge la orice alt profil, dar vei avea mai mult de învăţat singură.

| WhiteLife a răspuns:

Nu este numai pentru protectia mediului (nu stiu cine ar fi putut spune asta), ci orice domeniu care cuprinde medicina intra aici.