| Cn_Dana_2000 a întrebat:

Bună, eu sunt cetățean moldovean, însă vreau să încep studiile la liceu în România, dețin doar certificat românesc, buletin românesc nu am, știe cineva, voi primi bursă?

1 răspuns:
| Cristina2201 a răspuns:

Nu cred ca primesti bursa, insa iti sunt acoperite studiile aici si caminul. Eu am o colega care a venit din Moldova si asa e. Plus ca intri pe locurile pentru basarabeni. Cel mai bine vorbesti la ambasada, ca se ocupa ei de toate. Succes!