| DeCeMaiContează a întrebat:

Eu sunt in clasa a 10-a si doresc sa ma transfer la un liceu de arte.Este posibil sa reusesc sa ma mut chiar din semestrul asta? Am citit undeva ca transferul in timpul semestrului se poate face si in cazul daca un elev se transfera la/din liceele de acest gen(arte,sportiv sau militar). Este adevarat? Eu asa am citit, dar nu prea stiu ce sa cred...nu stiu daca este inca valabila regula asta...

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Legal nu, totul e la mica înțelegere.
Adică dacă directorii liceelor îți accepta transferul atunci da. Dar cam greu din moment ce ai și diferențe.

| SECRET33 a răspuns:

Încă este valabila regula

| Csokmai_Mădălina_2000 a răspuns:

Si eu ma confrunt cu asta eu sunt clasa a 11 a si vreau sa ma transfer la liceul de arte la muzica si directoarea de la liceul la care sunt acum nu prea este de acord ca eu sa ma transfer, eu sti ca transferul se poate face la sfarsitul semestrului 1 in vacanta inersemestriala