| Anonim1447799 a întrebat:

Buna, exista facultate de farmacista in România la distanță?

1 răspuns:
| aaanamariaaa a răspuns:

Nu exista, la UMF-uri nu exista posibilitatea de a face cursuri la fără frecventa/la distanta, nici măcar la postliceala. La postliceala ar mai exista posibilitatea sa te înțelegi cu profesorii (mai ales dacă lucrezi sau ai copil mic) sa te mai invoiasca dacă nu poți veni la toate cursurile lor. Dar totuși trebuie si acolo sa fii prezent.