| Pepsz a întrebat:

Exista posibilitatea unui transfer la un alt profil in clasa a 12 a, gen : chimie biologie >- filologie?
Thanks,

1 răspuns:
| Letmehelpyou a răspuns:

Buna. Da exista, doar ca va trebui sa dai diferente la diferite materii. Cred ca la latina, istorie si ceva legat de umane dar nu mai stiu exact. Nu stiu foarte sigur, ai putea sa te informezi. Oricum vei avea de recuperat destul de mult deoarece profilul de filologie nu mai face matematica/fizica/chimie/biologie din clasa a 11-a ci se bazeaza mai mult pe lb. romana/engleza/franceza/istorie. Dar, este posibil, trebuie doar sa vrei!