| edda a întrebat:

Buna fetelor! Am terminat recent niste cursuri de coafor, insa nu am destule cunostinte si experienta pentru a ma angaja ca si coafeza la un salon, daca voi solicita o angajare ca si ucenica pentru inceput voi fi platita? a mai fost cineva in situatia asta?

2 răspunsuri:
| Lorii69 a răspuns:

Daca e o perioada de proba, ca sa vada daca te vor pastra, nu. dar daca te angajeaza oficial, chiar si ajutor de coafeza, atunci da... vei avea o mica parte dintr-un salariu de coafeza pentru inceput!

| 12333333333333333333333333333333333333333333333333 a răspuns:

Ca ucenic nu vei fi platita.Si eu am terminat un astfel de curs si niciun salon, la care am incercat nu doreste fara experienta. Ti-ai gasit ca ucenic? Multa bafta.