Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2918721intrebari
Quiz-uri TPU
Ultimele intrebari
Kurtmann
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
23 Mai
SATI 268.932AFISARI
127.579VIZITE
108.474V. UNICI

Buna.Hei am nevoie de ajutorul vostru. ce proverb despre prietenie s.ar potrivi la o poveste de genul "Erau doi prieteni, erau colegi de clasa, nedespartiti dar dupa ceva timp s.au distantat in viata unuia a aparut o/un alta fata/baiat si cei doi numai erau la fel debuni prieten.nu se mai cunosteau la fel debine nemaistiind ce se intampla in vieata celuilal etc. dar la un moment dat o prietena comuna ii face sasi petreaca din nou timpul impreuna siredevin la ceea ce au fost odata adica cei mai buni prietenibig grin"{am de facut o compunere pe baza unui astfel de proverb povestea o am dar nu stiu ce proverb se cam potriveste. povestea este a doi pr fata si baiat. e reala in mare parte.aici sunt doar ideile principalebig grin]Ma puteti ajuta?big grinMultumesc anticipatbig grin

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • Raspuns castigator
    a răspuns:

Poate.prietenul la nevoie se cunoaste sau prieteni noi sa-ti faci, dar pe cei vechi sa nu-i lasi.ce zici? funda?

• 3 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • a răspuns:
    Prietenul la nevoie se cunoaste.
  • a răspuns:
    Amicus certus in re incerta cernitur- prietenul adevarat la nevoie se cunoaste
  • a răspuns:
    "Prietenul la nevoie se cunoaste" sau "Daca prietenul tau este miere, tu nu umbla sa-l mananci de tot"