Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2817417intrebari
Ultimele intrebari
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
16 Dec
SATI 293.349AFISARI
152.035VIZITE
137.179V. UNICI
15 Martie 2011
hsr intreaba:

Buna.Hei am nevoie de ajutorul vostru. ce proverb despre prietenie s.ar potrivi la o poveste de genul "Erau doi prieteni, erau colegi de clasa, nedespartiti dar dupa ceva timp s.au distantat in viata unuia a aparut o/un alta fata/baiat si cei doi numai erau la fel debuni prieten.nu se mai cunosteau la fel debine nemaistiind ce se intampla in vieata celuilal etc. dar la un moment dat o prietena comuna ii face sasi petreaca din nou timpul impreuna siredevin la ceea ce au fost odata adica cei mai buni prietenibig grin"{am de facut o compunere pe baza unui astfel de proverb povestea o am dar nu stiu ce proverb se cam potriveste. povestea este a doi pr fata si baiat. e reala in mare parte.aici sunt doar ideile principalebig grin]Ma puteti ajuta?big grinMultumesc anticipatbig grin

~~|~~popup_invalid_category~~|~~

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • Raspuns castigator
    15 Martie 2011 19:39
    hjjd a răspuns:

Poate.prietenul la nevoie se cunoaste sau prieteni noi sa-ti faci, dar pe cei vechi sa nu-i lasi.ce zici? funda?

• 3 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 15 Martie 2011 19:40
    annaliana a răspuns:
    Prietenul la nevoie se cunoaste.
  • 16 Martie 2011 08:46
    katy a răspuns:
    Amicus certus in re incerta cernitur- prietenul adevarat la nevoie se cunoaste
  • 15 Martie 2011 19:52
    victor_2113 a răspuns:
    "Prietenul la nevoie se cunoaste" sau "Daca prietenul tau este miere, tu nu umbla sa-l mananci de tot"