| Wintersmile a întrebat:

imi puteti spune cam ce se da la teze in clasa a 10-a la filologie? Dam teza la romana, engleza, latina si istorie/geografie.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La romana ai Ion, La tinganci, si harap alb.
istorie este Romania in a doua jumatate a secolului 18, G washington, Cromwell, Napoleon...
la engleza formal/informal letter. letter of aplications, reports, si exercitii
si la latina. iti da toata materia dintr-a 9-a si a 10-a

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La română îţi pică ce s-a predat la clasă. la engleză o să fie tot cam aşa ceva. la latină - sum es e fui e de ajuns! istorie? războiul cartaginez. combinat cu războiul stelelor. şi asaltul cataluniei. la geografie: munţiirodnei şi peştera muerii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La latina toata cartea toata gramatica la engleza ce s-a predat iar la romana tot cam asa ceva dar la istorie mai greu mai mult de scris la fel si la geo.