| pisiberta a întrebat:

Buna imi puteti spune ce materii noi se adauga in clasa a 5a?

Răspuns Câştigător
| Fineness a răspuns:

Buna! In clasa a 5-a se mai adauga:
-franceza;
-tehnologia;
-biologia;
-dirigintia;
-optionalul.
Sper ca te-am ajutat!

18 răspunsuri:
| crisbebe a răspuns:

Pai daca esti la o scoala la care se face franceza si engleza ti se va adauga franceza daca esti la o scoala la care se face spaniola ti se va adauga engleza si vei face dirigentie sti ca vei avea o diriginta sau diriginte si vei avea la fiecare materie cate un profesor.ti se va mai adauga biologia la care in clasa a 5a vei studia plantele in clasa a 6a animalele in clasa a 7a corpul uman si in clasa a 8a le vei studia pe toate e un fel de recapitulare(asta vei face la biologie)ti se va mai adauga tehnologia care nu e grea deloc dar e putin cam plictisitoare dar... daca la sfarsitul clasei a 4a va pus sa alegeti un optional vei face si optional cam atat mi s-a adaugat mie in a5a.
in a 6a ti se va adauga fizica.
in a 7a educatie civica si chimie.
P.S:vezi ca tehnologia nu e precum educatia tehnologica care o faceai in clasa primare.
si fizica nu e educatie fizica

| rüya a răspuns:

Biologia (noi facusem pana atunci stiintele naturii doar), informatica, dirigentia (nu e materiebig grin), franceza/engleza/germana (asta depinde de scoala), educatie tehnologicabig grin

Răspuns utilizator avertizat
| EuTeAjutÎnPermanenta a răspuns:

Biologia, informatica(unii nu fac), ed tehnologica si atat

| liladyna a răspuns:

educatie tehnologica, si cam atat...nu prea se adaugahappy

| marionettetolife a răspuns:

Biologie dirigentie tehnologie informatica

| Elena010 a răspuns:

Franceza/engleza, dirigentia, educatia tehnologica.si km atat parca thinking

| Melindutza a răspuns:

Franceza,Biologie,Tehnologie,Dirigentie,(istoria.obtionalul si engleza eu le faceam in clasele primare.acum,depinde la ce scoala esti u)

| ferdin a răspuns:

Fizica

| Ania_3910 a răspuns:

Cred ca :
Franceza Obtional Dirigentie Tehnologica Biologie

| ionutdmx a răspuns:

Istoria si Franceza... (astea le-am avut eu)

| Oana_2961 a răspuns:

Heiii.Depinde de scoala.La mine s-a adaugat franceza.Nimic altceva.:*

| andreicelmare a răspuns:

Biologia,dirigetia,tehnologia si/sau desen[daca nu ai mai facut], franceza si /sau engleza[daca nu ai mai facut]. civica nu se mai face.restul materiilor vor fi:matematica,romana, geografie, istorie, funda?

| Maria_7350 a răspuns:

Franceza si biologia din cate mai tin eu minte:*

| abate a răspuns:

Se adauga biologia, fraceza sau egleza si tehnologica inv despre
toate

| love_5008 a răspuns:

Pai o sa ai nou biologia
funda?

| love_5008 a răspuns:

Scz biologia germana/frahgeza educatia tehnologica

| lissa_2912 a răspuns:

Fizica,franceza(depinde la ce scoala esti ), tehnologie si biologie

funda smug