| roxanik17 a întrebat:

Buna ...imi spuneti si mie ce carti trebuie sa citesc in clasa a 10-a?

Răspuns Câştigător
| Ghfdsj a răspuns:

Mara-ioan slavici
Ion-liviu rebreanu
enigma otiliei-george calinescu
maitrey-mircea eliade
hanu ancutei-Mihail Sadoveanu
amintiri din copilarie-ion creanga
o noapte furtunoasa-caragiale
o scrisoare pierduta-caragiale
poveastea lui harap-alb-ion creanga
morometii-liviu rebreanu
moara cu noroc-ioan slavici
ciocoii vechi si noi -ioan slavici
suflete tari-camil petrescu

Funda? big grin

3 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Cărți despre lucrul cu calculatorul, în română și engleză, cărți de mate. & fizică & chimie & de învățat engleza, manualele de școală, ( Descarcă gratuit de pe net Open Office și documentația lui, ( în română și în engleză, circa 500 MB ) de pe pagini Open Office.org, cauți cu Google. Instalează softul ( circa 160 MB) și învață să lucrezi cu el.
Ai nevoie și de softul Adobe Acrobat Reader sau de altul pentru citit cărți în format electronic.
Și pe ăla îl iei gratuit de pe Net.
Documentația softurilor din grupa Open Office, o găsești pe Internet. Open Office, este un soft similar cu Office, și poate te descurci mai bine, cu acel soft decât cu Office de la Microsoft, că ăsta are multă documentație gratuită, în română și în engleză.
Oricum cu programul Writer scrii frumos la calculator.

Microsoft Office 200x, x=3 sau x=7 sau x=10 sunt softuri care se vând pe bani.
Fără bani este Open Office-ul, care este cam la fel de bun ca și M.s. Office. deci să citești documentația despre acest soft ), Istoria credințelor și ideilor religioase carte în trei volume de Mircea Eliade și "Filozofia esoterica a Indiei " Autor: CHATTERJI C. J. (Format: 13 x 20 cm Numar de pagini: 144), și tâmpeniile care vă obligă ăia la școală să le citiți.

| MMadalina a răspuns:

@AssKickER Daca "Morometii" este scris de Liviu Rebreanu eu ma impusc.La fel si cu " Ciocoii vechi si noi ".Imi demostrezi ca aceste carti sunt scrise de cine ai zis tu si eu mor de 2 ori...

O zi buna!

| GicaSpatanu a răspuns:

Carti de joc, funda?