| infires a întrebat:

In a v-a se mai face "Stiintele naturii"?

Răspuns Câştigător
| fataly a răspuns:

Da se face.se va numi biologie.e un pic diferita, in clasa a V-a vei afla totlul despre plante, in clasa a 6-a vei invata despre animale, iar in clasa a 7 a despre corpul uman. cele trei categorii despre care ai invatat in clasele primare omul, animalele si plantele vor fi studiate individual si amanuntit in cate un an fiecare. sper caty va folosi raspunsul.

20 răspunsuri:
| Millanteria a răspuns:

Bună.
Am trecut acum în clasa a VI-a, şi, în clasa a V-a n-am făcut "Ştiinţele naturii".
Pupici!

| Roxett a răspuns:

Nu

| Rozette a răspuns:

Nu, se face Biologia. Succes!winking

| Neimportant a răspuns:

Din păcate NU.

| cristinna23 a răspuns:

Nu,se face ''biologie''

| plasticsmile a răspuns:

Da

| KidoSmart a răspuns:

Nu.cu siguranta nu se mai face.bafta in clasa aVa.tbxbig hug

| YqLmX a răspuns:

Nu,in a 5-a o sa ai biologie

| Katty009 a răspuns:

nu
mai faci doar biologie.

| infires explică:

@tarebossu, eu nu sunt d'aia care să aştepte până în ultimul moment,eu vreau sa ştiu ca să ma pregătesc din timp, nu sunt ca alţii sa stea pana cand începe şcoala şi cand sa işi cumpere, nu mai este nimic.Eu vreau sa îmi cumpăr ceea ce sunt absolut sigură că îmi va trebui în clasa a v-a, ca de exemplu, 2-3 blocuri de desen,un penar,un ghiozdan, caiete speciale, coperţii.Eu nu sunt ca tine să nu îmi pese. Poate că unii sunt diferiţi în comparaţie cu tine.Aşa că nu iţi mai da cu părerea dacă nu eşti sigur de ceea ce spui.

| Kiddadx a răspuns:

Nu. dar faci biologie.

| beauty_7895 a răspuns:

Da

| akadel_2193 a răspuns:

Nu dar vei face biologie care e tot ceva de genul dar mai diferita... Funda tongue?

| tarebossu a răspuns:

Esti OBOSITOARE, deja ai vreo zece miliard de intrebari despre clasa a5a. Asteapta pana incepe scoala si o sa afli

| Alina_1439 a răspuns:

Nu, se face biologie [o materie oarecum asemanatoare] cu ramura botanica. bafta! big grin

| SayMyName_4823 a răspuns:

Nu, nu se mai fac happy Se face biologie, mai exact botanica.

| Andrei_4998 a răspuns:

Se face biologie...un fel de stiinte ale naturi

| alexvip25 a răspuns:

Din cate stiu eu Nu

| alexandru2108 a răspuns:

Nu...vei face biologie

| Dinu_5925 a răspuns:

Buna DJĂηηzzΐ, da se face "Stiintele naturii" in a v-a