| ELD a întrebat:

In ce consta bacul la bilingv-engleza?[la ce materii?]

1 răspuns:
| Lara_8757 a răspuns:

Nu e bacul la biligv engleza. eu sunt la un liceu la profilul uman, filiera filologie bilingv engleza.

pai, ca sa ajugi la liceu cu profilul bilingv, iti trebuie sa dai un exament, dar cred ca stiai asta. in liceu faci mult mai multa engleza; cat despre bac, e indicat sa dai cambridge`ul, ielts`ul sau toefl`ul. bacul anul asta la uman bilingv engleza inseamna romana scris/oral, engleza scris/oral [daca ai dat unul din examenele de mai sus, nu-l mai dai], istorie scris si inca o materie la alegere scris [economie, logica, psihologie, filosofie, geografie, sociologie.]