| IoanaMaria587 a întrebat:

Buna, la cate absente se scade un punct la purtare?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se scade un punct din media la purtare la 20 de absente nemotivate.

| Violleta2022 a răspuns:

La fiecare 10 absente, se scade 1 punct la purtare!

"Art. 27. - (1) Pentru toţi elevii din învăţământul preuniversitar, la fiecare 10 absenţe nejustificate pe semestru din totalul orelor de studiu sau la 10% absenţe nejustificate din numărul de ore pe semestru la o disciplină sau modul, va fi scăzută nota la purtare cu câte un punct."

https://lege5.ro/......lor-statut

| dullcat a răspuns:

Intreaba de diriginta/diriginte.

| Hyperion7 a răspuns:

Știu că înainte (anul trecut) decidea fiecare conducere a școlii, însă acum aud tot mai des că ar fi vorba de 20 peste tot.
Anul trecut alții decideau 10, alții 15, alții 20, deci da.

| VadimIvanov a răspuns:

De la 15 absente.

| kaftah a răspuns:

Ce aveti oamnei buni cu TPU acest site nu este un zeu sa va stie raspunsurile la probleme care tin de scolile voastre PERSONALE