| Yasmi245 a întrebat:

La filologie in clasa a9a pe ce se pune cel mai mult accent si ce materie este cea mai grea?

2 răspunsuri:
| 24082000 a răspuns:

Filologia se bazeaza in special pe romana si limbi straine deci vei face multa romana si limba straina, dar si celelalte materii, doar ca mai putine ore ca romana si limbile straine. Succes!:*

| erdest a răspuns:

Daca esti la biling, cel mai greu va fi limba studiata, apoi romana. Apoi probabil latina, si dupa, celelalte materii.