| shhhs a întrebat:

Buna,
O mica intrebare(dau funda):
Daca sunt minor si am 13 ani imi pot face un cont bancar pe care sa primesc, sa depun si sa retrag bani oricand? Dar ceva care are inregistrarea online daca se poate? Fara acordul parintilor. Va rog ceva sigur.
Repetbig grinAU FUNDA! :X

10 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Daca ai avea macar buletin ai putea sa iti faci!
Dar fara nu se poate din pacate!

| unknownn a răspuns:

Pai omule tu la 13 ani nici buletin n-ai, si tie-ti arde de cont bancar?

| BodyFleci a răspuns:

Nu! Trebuie sa ai 18+ ca sa iti poti creea un cont. Sau roaga un adult sa iti faca un cont pe numele tau.

| SupPeeps a răspuns:

Presupun ca vrei sa donezi pentru vreun joc blah blah, ce zici de un card preplatit?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie să ai minim 14 ani ca să fi adept al unui card bancar.

| shhhs explică:

Pe 26 martie fac 14 ani... laughing dar pana la urma se poate face fara buletin sau nu? Si de ce am nevoie pentru cont?

| GaBrIeL_6760 a răspuns:

Se poate face card si daca ai 1 ani tot ce trebuie sa faci e sa te duci cu un parinte la o sucursala bancara, online nu se poate face card doar sa iti redirectioneze bani pe ce card vrei.

| GaBrIeL_6760 a răspuns:

Se poate face ma card si daca esti minor nepoata mea in varsta de 5 ani are card facut de parinti iei, pe care ii pun bani pe el ca sa aiba cand vrea happy

| savacornel0612 a răspuns:

Daca nu ai buletin nu poti sa faci nimic.La banca iti cere buletinul inainte de toate.

| scumpyca1414 a răspuns:

Fara buletin.NU