| corinne166 a întrebat:

Pentru admiterea la facultatea de medicina din Tg Mures, trebuie sa invatam tematica in romana si maghiara? sau doar romana? pentru examenul de admitere, la licenta, fac referire

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Facultatea se afla in Romania unde limba oficiala e romana. Legea prevede ca in scoli si facultati sa se predea in limba romana. Acum daca mai sunt profesori care prefera sa vorbeasca in maghiara la cursuri e problema lor.