| notsurewhoiam a întrebat:

Pentru admiterea la tehnica dentara UMF Cluj se da pe langa proba scrisa din biologie si o proba practica in atelier? Pe site-ul lor nu scrie nimic dar am vazut pe mai multe forum-uri ca exista si o proba practica in care trebuie sa modelezi/construiesti ceva din materialul cerut.
Multumesc :*

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

In metodologia admiterii din 2013(postata pe site-ul UMF Cluj) nu se preciza nimic despre o asa numita "proba practica" --- probabil ca cei de pe forumul respectiv discutau de proba practica din parcursul studiilor de tehnica dentara.
Oricum, prin aprilie/ mai 2014, pe site-ul oficial, se vor publica toate detaliile admiterii.