| Frozencorn22 a întrebat:

Se merită să faci facultate la feaa Iași? Aș dori să știu dacă după ce termin facultatea ma pot angaja in domeniu.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Universitatea din Iasi e o institutie de invatamant performanta... dar asta nu inseamna ca scoate profesionist din tine daca nu iti dai interesul. Angajarea in domeniu tine doar de tine, de vointa si de nivelul de cunostinte.

| sierra1 a răspuns:

Dacă ești bun (în orice domeniu) te angajezi fără probleme

| anamariarot a răspuns:

Pe angajator nu-l prea interesează unde ai făcut facultatea, ci nivelul tău de cunoștințe.
PS: „a merita" nu e verb reflexiv, deci mereu „merită", niciodată „se merită". Sper să nu te deranjeze remarca happy