| AndreeaFrummmmmm a întrebat:

Bună seara!
Am nevoie de o părere in legătura cu univ. Spiru Haret din București, specializarea psihologie, la distanță.
Dacă sunt prezenți pe aici studenți ai acestei specializări(mai ales la ID) îmi puteți da câteva detalii in legătura cu desfășurarea activităților și a examenelor?
Mulțumesc pentru eventualele răspunsuri.

2 răspunsuri:
| trophin a răspuns:

Diploma de licență / disertație a Universității din București, universitate publică de învățământ superior acreditată, având calificativul GRAD DE ÎNCREDERE RIDICAT, oferit de Agenția Română de Asigurare a Calității în Învățământul Superior – ARACIS, este recunoscută de Ministerul Educației.
Activități de tutorat, întâlniri față în față cu cadre didactice ale Universității din București, specialiști în domeniul;
Acces la platforme educaționale moderne, pentru studiul suporturilor de curs, la toate disciplinele din planul de învățământ;
Metoda de învățământ la distanță este o metodă flexibilă ce permite respectarea ritmului propriu de învățare;
Totodată aveți posibilitatea de a munci și de a învăța în același timp, eliminând cheltuielile de masă și cazare necesare în alte sisteme de învățământ;
Metode interactive de predare – învățare – evaluare;
Suport pedagogic continuu, asigurat de cadre didactice, formate ca experți în ID prin programe internaționale;
Comunicare, cu managerii de an și de programe de studii;
Consiliere și suport în probleme de învățare și probleme administrative.
Taxa de studii include materialele suport de curs, întâlniri tutoriale (întâlniri față în față) și examinări.

| trophin a răspuns:

E University of București adică Universitatea din București (university from bucurestti)