| AlinnutSsa a întrebat:

Buna Seara!
Am si eu niste intrebari serioase.
Sunt clasa a 7a si chiar nu stiu la ce profil voi merge in liceu, sau ce meserie voi avea peste cativa ani.
Ma gandeam sa urmez liceul pedagogic [ matusa mea a iesit educatoare dupa ce a terminat liceul pedagogic si de aici mi-a venit ideea, doar ca nu prea ma inteleg cu copii, adica daca sunt asa mici nu stiu ce sa le fac, si imi este frica sa nu trebuiasca sa ii duc si la baie >:"] Dar as putea fi invatatoare [ clase primare] daca am liceu pedagogic?
Dar pentru hairstilist ce studii trebuie sa am?
Mai dati si alte sugestii ce as putea face.
Avand in vedere faptul ca matematica nu prea imi place, dar de nevoie merge, fizica nu imi place deloc, nici chimia, romana imi place dar semestrul trecut mi-a iesit media 7 [am avut 6 la teza crying] E asta vreo problema? intra 6a si a 5a am avut media 9 si 8. Engleza imi place, cat de cat, Intr-un cuvant limba straina si romana merg.
Am auzit mai demult la T V despre meserii in functie de zodie, si am cautat, mi-a iesit ca "meseria perfecta pentru leu" este medic, deci astia mint cu nerusinare! Nu pot sa vad sange sau alte din astea.
Multumesc Mult! Dau funda la cel mai detaliat si explicit raspuns cu cele mai multe sugestii. Restul primiti voturi folositoare/inteligente.

1 răspuns:
| FadetoBlack a răspuns:

Pai... esti doar clasa a 7a. eu sunt a 8 a si nu stiu la cel liceu am sa merghee hee, stii cand voi stii? cand am sa scriu pe foaie, pana atunci... ma tot gandescbatting eyelashes big grin
mai ai timp sa te gandesti, \
bafta!