| Fast92 a întrebat:

Buna seara am si eu o intrebare pentru toti care vor da bacul anul acesta, voi ce opera ati pregatit mai bine la subiectul 3 la romana?

1 răspuns:
| dianna92 a răspuns:

Eu am pregatit cate una de fiecare, un roman subiectiv si unul realist, nuvela realista, nuvela romantica, basmul cult, o comedie. Nu ai cum sa inveti doar o chestie pentru ca nu stii ce pica. Invata cate un exemplu pentru fiecare categorie, nu conteaza ca te-ai pregatit mai bine la una pentru ca nu ai certitudinea ca aia o sa iti dea. Eu sper sa nu pice ceva gen criticismul junimist ca nu scot 2-3 pagini.