| alex_1884 a întrebat:

Buna seara.Am si eu o mare nalamurire adica sunt in ultimul an de liceu in iunie dau bacul si vreau ca mai departe sa merg la Universitatea de Vest din Timisoara profil Psihologie si nu stiu cum se da admiterea. E pe concurs de dosare sau prin EXAMEN? Nu am nicio idee.De aceea va rog sa ma lamuriti daca stiti ceva concret.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se stie cum va fi anul acesta, nu a fost publicat inca regulamentul de admitere, anul trecut a fost pe baza mediilor din liceu(concurs de dosare), poti vedea aici regulamentul de admitere: http://www.uvt.ro/......centa.pdf. S-ar putea sa nu se schimbe nici anul acesta. Succes si numai bine!