| GheorgheAlexandra3795 a întrebat:

Bună seara! În momentul de față sunt clasa a XIIa la un profil uman, științe sociale și anul acesta trebuie să mă înscriu la facultate. Mi-ar plăcea o facultate în limba engleză, dar nu cunosc pe nimeni care să fi trecut prin asta. Aș vrea sa aflu din perspectiva unui student sau absolvent cum se desfășoară cursurile într-o limba străină și cât de greu le-a fost având in vedere ca nu ești limba lor maternă. Menționez ca nu este vorba despre Facultatea de Limbi Străine, ci despre Academia de Studii Economice.
Mulțumesc!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Ti-as sugera sa mergi la o facultate in limba romana, fiindca cursurile facultatii in limba engleza sunt foarte scumpe. Odata facultatea terminata si licenta luata, daca stapanesti bine engleza, poti merge unde doresti, fara probleme.