| Alexx56 a întrebat:

Bună seara, la profilul Științe ale naturii la ce se da bac? Se da și la informatica sau tic sau e la alegere? Cate probe sunt? La ce dau proba orală?

Răspuns Câştigător
| Nirvanaaa a răspuns:

Ai așa: limba româna, matematica M2 și la alegere (proba 3): Chimie anorganica (clasa a IX-a zi a XII-a), organica (clasele X și XI), Biologie vegetală și animală ( clasele IX și X) sau anatomie, genetica (XI și XII). Mai poți da fizica (mi se pare ca se aleg doua dintre electricitate, termodinamica, mecanica, optica), informatica - mai ușoară fata de mate info.
Probe orale dai la limba romană, competente digitale, limba engleza/franceza (acolo s-ar putea sa fie 2 zile -partea de speaking știu ca a fost in alta zi programată).

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

La tic nu dai bac. Probele orale sunt de formă, nu contează altceva decât prezența

| Mihaelaaaa a răspuns:

Bună. Eu am terminat științe ale naturii acum 5 ani. Sunt 3 probe scrise, la romana, matematica m2 și la alegere dintre chimie, fizica sau biologie. ( La alegere dintre astea 3, eu am ales biologia). Probe orale se dau la romana, o limba străină ( Eu am avut la alegere dintre engleza sau franceza) și tic.