| Anonimafarahaz2 a întrebat:

Buna seara tuturor!
As dori o părere personală in următoarea situație : Eu m-am înscris la o universitate unde admiterea se face pe baza de dosar, media mea este cu 32 de sutimi peste ultima medie de admitere de anul trecut și tinand cont ca anul acesta au fost note mai bune la bacalaureat decât anul trecut, credeți ca am șanse sa intru sau mai bine sa-mi iau rămas bun de pe acum? laughing)) Mulțumesc anticipat!

1 răspuns:
| dominoSS9 a răspuns:

Salut, mediile la bac nu sunt neaparat mai mari, in cele mai multe cazuri au fost corecturi aspre, in special la romana. Dar, pe de alta parte, mediile difera de la an la an destul de substantial, deci nu ti-as putea spune cu siguranta ce si cum. Parerea mea e sa incerci, de ce nu, nu ai nimic de pierdut. In plus, poti urmari redistribuirea (in majoritatea cazurilor sunt locuri ramase neconfirmate, iar tu le poti ocupa)