| Dlae7 a întrebat:

Bună, și Hristos a înviat! Voiam sa va întreb dacă ma puteți ajuta cu ceva sfaturi pentru examenul de bilingv engleza, cum ar fi: ce ar trebui sa recapitulez și mai multe chestii. An nevoie urgent! Mulțumesc mult!

1 răspuns:
| LisaJulie a răspuns:

Cel mai bine este sa recapitulezi toată gramatica și cuvintele din vocabular! Eu îți recomand să faci texte mici în engleza de exemplu Cum mi-am petrecut vacanța de Paște, Unde vreau sa merg la vara în vacanța, iar apoi sa găsești pe cineva care știe engleza sa îți corecteze greșelile din lucrări! Multa Bafta!