| AvaMV a întrebat:

Stie cineva cam cat este de grea matematica in cadrul facultății de Construcții? Si daca sunt totusi sanse sa te adaptezi pe parcurs, in conditiile in care ai fost la un profil uman in liceu

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Matematica e așa cum e ea: mai ușor sau mai ușor de ințeles pentru unii. Indiferent de asta, termini școala. După, ți se cere să proiectezi ceva și trebuie să calculezi. Aici s-ar putea să fie problema

| Justme32 a răspuns:

Acolo se axează mai mult pe geometrie, geometrie în spațiu, lineară, arii și raze