| helvas a întrebat:

Buna, stie cineva daca exista o Academie de Politie si in Timisoara (sau mai aproape de Timisioara)? Bucurestiul este putin prea departe pentru mine

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Academie de Politie este doar in Bucuresti, nu exista alta in tara.
In tara mai sunt doar scoli de agenti de politie, in Campina si Cluj-Napoca.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Academia Trupelor de Uscat din Sibiu pregateste specialisti si pentru Ministerul Afacerilor Interne. Ia legatura cu CMZ Timis: Tel. 0256 447 201 sau cmz_timis@yahoo.com.

| Iote a răspuns:

Nu. In toata tara este una singura, si aia e la Bucuresti.