| riri3342 a întrebat:

Buna! Stie cineva sa-mi spuna si mie cam care ar fi situațiile medicale pentru care ma pot muta la liceu din București in Craiova?
Sau daca exista o alta modalitate de a ma muta in afara de domiciliul parintilor/medical/ etc. va rog ajutati-ma happy

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista mutat din cauza situatiilor medicale inventate, dar se poate amana anul medical, daca dovedesti cu certificat medical de la spital ca esti in spital cateva luni sau ai cancer, leucemie, ori operatie la coloana vertebrala si nu esti deplasabil.

Transferurile se pot realiza la alta scoala daca te muti cu parintii dintr-un judet in altul.

| Kozi a răspuns:

Motive medicale ar avea sens invers, la Bucuresti, unde sunt spitale mai bune.