| DeeaNegrea a întrebat:

Stiu ca o sa sune stupid, dar anul asta trec in clasa a 9(mate-info) si nu stiu ce materii fac mai exact si ce caiete am nevoie.Adica la materile gen biologie, geografie (cele care le-am mai facut) stiu, dar de exemplu la info pe ce scriu, de mate nu? Si caiete studentesti sau mici?

Răspuns Câştigător
| dynasmile21 a răspuns:

Buna happy
La mate ai nevoie de 2 caiete studentesti(4 daca va cere caiet de teme): unul pentru algebra si altul pentru trigonometrie.
Fizica, chimie si info cate un caiet de mate studentesc(2 daca va cere si pentru teme).
Logica, istorie, si religie un caiet mic cu linii, engleza si romana caiet studentesc cu linii, bio, geografie si muzica caietele tipice.

4 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Se face si anteprenoariala si psihologie, dar in a10-a.
Sa-ti iei multe caiete de mate studentesti, iar la bio si geografie niste caiete mici de dictando.

| doar.pt.voi. a răspuns:

Mate info simplu sau bilingv? pai vei face multa mate...si multa info. o sa faci psihologia, educatie antreprenoriala...etchappy multe multe ore, de la 7 sau 8 pana la 3-4happy

| G a răspuns:

@anda18sv: antreprenoriala, psihologie? n-am stiut nici o secunda ca o sa facem astea laughing singurele chestii noi de care ni s-a zis au fost info si logica, si ca scapam de latina.

deea, depinde de profesor. unii cer caiet de mate, altii de dictando, unii cer caiet mare, altii caiet mic, unii cer caiet separat pentru teme si clasa etc. ia-ti caiete destule, si mari si mici, si de mate si de dictando, si vezi la ora de care va cere. in primele zile ia-ti caiete de mai multe tipuri la tine, si nesemnate (sa nu scrie pe ele 'caiet de informatica', 'caiet de istorie' etc), daca profesorul va cere un anume fel de caiet pentru materia aceea, sa fii pregatita.

| Piticaaa a răspuns:

Pai cand te inscrii in liceu, iti da o foaie cu regulamentul intern. Acolo ar trebui sa scrie si ce materii faci. Eu tot a 9a trec, dar la economic. Si imi voi cumpara rechizitele dupa ce incep. Adica ma duc la liceu in prima zi cu un caiet si un pix. Si ascult ce zice dirigahappy Apoi ma duc sa mi le cumpar. Te sfatuiesc sa faci la fel.