| MihaelaTanase a întrebat:

Buna, sunt clasa a 11-a si as vrea sa stiu in ce consta admiterea la Facultatea de psihologie si stiinte ale educatiei din Bucuresti specializarea pe Pedagogia învăţământului primar şi preşcolar (mai trebuie sa dau test sau conteaza doar media de la bac?), care este atmosfera din facultate, cum sunt profesorii si cam care este programul. Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Elena9328 a răspuns:

Tot ce vrei să știi găsești pe pagina respectivei facultăți. Evident că mai dai un test, daca sunt un număr aproximativ de locuri și se întâmplă sa mai fie și alții cu media ta. Contează foarte mult atat toată media la bac, cât si media în paralel, la psihologie. Însă cunosc destule persoane care au optat la bac sa de-a geografie, și s-au dus către Facultatea respectiva. Mult noroc, daca ești a 11 a ai o vară întreagă încât să întrebi persoane care au au terminat acolo, cât să și dai o fuga sa vezi tu cu ochii tai, nu ți interzice nimeni sa nu o faci.