| Delia_2850 a întrebat:

Sunt clasa a 8 a si nu stiu ce sa fac. La inceputul semestului al 2-lea dirigintele ne-a calculat media si am avut medie mia mare decat a unui preferat de a lui si dirigintele a zis:,, Lasa ca o sa facem noi sa fie bine,, si cand m-a ascultat mie mi-a dat 9 si la restul clasei ma rog la aproape toata clasa a dat 10, fara sa stie asa de bine ca si mine ce sa fac. Dau funahappyhappy

Răspuns Câştigător
| Tequilla_3721 a răspuns:

Buna draga Delia kiss
Asa e invatamantul de azi! Obisnuieste-te!
Eu zic sa te duci la doamna/ul directoare/or sa vorbesti in particular cu ea/el, sa-i explici calm situatia si sa ii spui ca ai avut o nedreptate.Asta este singurul lucru. Daca nu se iau masuri, te poti duce impreuna cu parintii la inspectorat, acolo 100% se va face ceva. Te pupic succes si noroc, vezi ce faci in continuare! [si eu sunt cls a 8a] si stiu ce inseamna!kiss. Funda plzz?kiss

7 răspunsuri:
| mami a răspuns:

Delia draga
viata asta toata este o competitzie
sunt multe cazuri de abuz
tu sa invetzi ca sa stii si nu pentru notele date de unii asa zisi profesori
daca acet elev este preferatul profesorului atunci si la examenele date in aceasta scoala va fi favorizat
cine stie ce hram poarta parintii acestui copil
nu te pune cu el ca nu are rost
drumurile voastre si asa se vor despartzii poate si el tot asa va trece si prin liceu si tot asa si prin faculta
sa zicem ca va ajunge medic tot pe banii lui mami si a lui tati si in loc sa scoata apendicita are sa taie penisul la pacient atunci va da de greu
sper ca vei proceda dupa o analiza corecta al situatziei actuale
si sa nu te pui cu profesorul ca el iti gaseste un moment de neatentzie si iti tranteste un 3-4
ca sa iti strice media
tu bazeaza-te pe ce stii nu pe ce te evalueaza altul
iti doresc tot binele din lume si sa ai parte de mari succese in viata
invata invata si iarasi invata ca nu pierzi nimic doar de castigat ai

| alyna a răspuns:

Buna!
Daca spui ca dirigul tau are un preferat asta nu e bine!
Arata-i ca esti mai buna ca acela, si ca meriti 10nu 9; si pe mine ma asc la fizica la sfarsitul semmestrului 1 si sunt tot ca tine clasa a 8-a si cu totul ca am stiut de 9 profesoara mi-a dat 8, iar unei colege de-a mea i-a dat 7 cu totul ca nu a stiut absolut nimic;
Si la mine in clasa se intampla uneori lucruri din astea ca un profesor sa nu dea note pe merit, dar atunci cand eu sunt nedreptatita tac din gura in acel moment, dar cu prima ocazie ii arat ca merit mai mult!
Si daca uh spui ca ti-a dat 9 iar la restul 10 asta inseamna ca reprezinti un ``rival`` pentru acel preferat!
Sfatul meu:Arata-i ca esti mult mai buna, decat acel copil, si ca meriti mai mult de 9!
Sper ca te-am ajutat!
Bye!

| Dollicious a răspuns:

Incearca sa te obisnuiesti, si nu pune la suflet tot ce face si ce zioce dirigul tau.Tu gandeste`te ca ai fost mai buna decat `alintatul dirigului` si mai departe o sa se vada cine e mai bun si cine nu.Tu deocamdata nul baga in seama si continua sa inveti ca pana acum fara sati pese de dirig sh de preferatul lui... fundik?batting eyelashes

| denis009 a răspuns:

Ceau! Pai poate el ia meditatii in partucular de la dirigintele vostru! Poate ii cunoaste pe parintii lui! Poate ii da o mica atentie! sunt multe motive :-J! Cel mai bine ar fi in primul rand sa le spui parintilor iar apoi impreuna cu ei sa mergeti la directorul scolii! Fundabatting eyelashesbatting eyelashes:* app si eu sunt intr-a 8-a :*

| monikaaaaaaaaa a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu parintithinking
Directoarea/directoru'

Sau chiar cu dirigu'straight face
sa'l intrebi ce tot are cu tine. daca intr-adevar are cevabatting eyelashesbig grin

Parerea meaa!big grin

| BlueEyes_8798 a răspuns:

Spune le parintilor

| Edwwward a răspuns:

Mutate din clasa aia :p