| mariatt5 a întrebat:

Bună!
Sunt clasa a IX-a și as dori sa ma transfer din al doilea semestru la un alt liceu. Sunt la științe sociale-intensiv germana și unde doresc este profilul științe sociale, fără intensiv.
Întrebarea mea este: cum se realizează acest transfer? As dori sa știu de ce acte as avea nevoie, dacă media de admitere mai are importanta și asa mai departe.
Mulțumesc anticipat!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Transferurile scolare se aproba numai la inceput de an scolar.
Intre semestre sunt aprobate numai pentru cei care se muta dintr-un judet in altul.