| gabriella_2666 a întrebat:

Sunt clasa a-VII-a si e primul an de chimie, la care nu prea ma descurc, avand in vedere ca am avut media 8, dar matematica este materia mea preferata am ajuns la olimpiade pe judet, am avut numai medii de 10, si stiu ca matematica este inrudita cu chimia si fizica( la care ma descurc fb, dar acest lucru nu conteaza acum). Am invatat toate formulele si simbolurile elementelor, sa repatrizez pe straturi, dar tot intampin dificultati la unele probleme. Aveti sfaturi pentru mine? Va rog e foarte urgent! Funda+ vot

Răspuns Câştigător
| Th3utz a răspuns:

Buna! Tu ai o problema serioasa! Te felicit pentru rezultatele tale, dar eu cred ca tu inveti mecanic ca un mic robot. Eu te sfatuiesc sa inveti logic si, de exemplu, cand ai o problema nu te uita la ea...incearca sa ti-o imaginezi in realitate ( in 3Dwinking ] ...si atunci o sa reusesti! sper ca ti-am fost de ajutor! Si eu am fost in locul tau.winking

1 răspuns:
| BuBuGirL a răspuns:

Tu ai pus intrebarea asta ca sa te lauzi ca esti buna la mate?laughing))rolling on the floor