| OanaMaria404 a întrebat:

Sunt clasa a8a si ma gandeam sa merg la Liceul Teoretic Eugen Lovinescu din Bucuresti. Ce parere aveti despre acest liceu? Este bun? Cum sunt profesorii, elevii?

1 răspuns:
| FireEye a răspuns:

Buna
ti-am dat mesaj, dar nu cred ca l-ai primit. iti spuneam acolo sa nu intri in lovinescu, eu regret ca am intrat acolo cu o medie accesibila si pentru licee ca Moisil, unde este totul mai greu, la un nivel mai ridicat, dar merita! in lovinescu, profesorii sunt ok ( in special la mate-info). la filologie e lejer, merita sa intrii doar la portugheza. oricum, colectivul te trage in jos foarte mult. daca stii ca ai potential si daca vrei sa ajungi la un nivel ridicat, iti sugerez moisil sau chiar Elena cuza. din surse sigure.
in lovinescu, colectivul e f slab dpdv intelectual si dpdv al bunului simt. galagie, neseriozitate, lipsa de interes fata de invatatura. degeaba ai profesori buni...