| Allexxanddrra a întrebat:

Sunt cls a 12a,pe profilul filologie. Ceea ce inseamna ca matematica si stiintele exacte au cam lipsit la mine. Acum,cand trebuie sa-mi aleg o facultate,din cauza ca nu am fost indrumata corect,si nu am stiut despre ce e vorba de la inceput, nu as mai prefera o facultate de drept,litere sau legata de profilul meu. Mi-as dori mult sa merg la Facultatea de Finante & Banci. Dar din cate am inteles se face matematica, economie si materiile astea de care m-am ferit eu.Cred,insa,ca daca o sa pornesc de la 0, chiar as putea tine pasul, insa nu stiu daca la facultate se mai poate asta, sau trebuie sa fii pregatit inca din liceu? Multumesc!

2 răspunsuri:
| CinevaNou a răspuns:

E foarte greu, aproape imposibil sa tii pasul. Dar daca esti extrem de hotarata iti faci rost de manualele din liceu pentru matematica, economie, etc si le parcurgi pe toate, ca sa ai idee de ceva cand incepi facultatea.

| ElenaSA a răspuns:

Iti va fi greu, dar nu imposibil. Din cate stiu ai facut Economie la liceu. Daca iti plac aceste materii si te pricepi la ele, chiar daca ai niste lipsuri ai putea sa inveti si sa incerci sa faci pregatire la ele.