| adelinee a întrebat:

sunt cls a 9 a la stiinte ale naturii.eu stiam ca se fac 4 ore de matematica pe saptamana sau 3 dar eu fac 5 ore 4 de fizica 3 de chimie si 2 de bio. dupa cate stiam eu orele astea se fac la mate`info nu?straight face la stiinte ale naturii mi s-a spus ca se fac multe ore de bio si chimie nu mate si fizicastraight face! ma poate lamuri cineva?

Răspuns Câştigător
| Lala20 a răspuns:

Faci mate ca si la mate-info, iar fizica 3 ore pe saptamana. Poate nu ai inteles tu bine.
Sigur se pune accent pe bio in loc de info ca si la MI. Poate ati ales voi 1 ora optional la chimie si de aia aveti 3 de chimie si 2 de bio. Dar depinde de liceul tau happy La al meu se face mate ca si la mate-info...adica tot atatea ore.