| anonim_4396 a întrebat:

Buna) sunt din md, vreau sa dau la pasaport roman, parintii mei sunt divortati, voi avea nevoi de documentele buneilor din ambele parti( parintii mamei si a tatei)..sau doar de doc. buneilor din partea tatalui?

3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Buna,
Iti trebuie sa ai actele din partea tutorilor legali. Daca sunt parintii, atunci parintii. Daca in acte sunt trecuti bunicii, atunci ei.

| RxTx a răspuns:

ROMANII SUNT BUNI DOAR PENTRU ACTE!
Fratele meu sa insurat cu o moldoveaca care a spus asta dupa ce a stat cu el doar 2 luni si 1 saptamana si apoi a plecat in Italia.
ROMANII SUNT BUNI DOAR PENTRU ACTE!

| UnNecunoscut97 a răspuns:

Eu stiu ca md e in spatiu shengan nu stiu cum se scrie nu va trebuie pasaport voi treceti cu buletinu si trebuie sa ai acordul tutorelui sau parintilor pe un formular