| lovepink_2463 a întrebat:

Sunt in clasa a 11-a la un liceu de care, pot spune, nu sunt prea mandra si as vrea sa ma transfer. Am vorbit cu directoarea liceului la care sunt si mi-a spus ca nu ma mai pot transfera deoarece a inceput semestrul, a predat la minister numarul elevilor si doar din semestrul 2 ma pot transferat. M-am interesat la liceul la care vreau sa ma transfer si au spus ca ma pot transfera, deoarece nu mai sunt in cele 10 clase obligatorii si ca imi trebuie de la liceul la care sunt o adeverinta si foaia matricola. Nu as vrea sa ma transfer din semestrul 2, deoarece ar trebui sa dau 4 diferente(biologie, chimie, fizica si info-profil mate-info, iar eu sunt la profil turism si de anul acesta nu mai fac fizica, chimie si biologie). Ce as putea face? Ce ma sfatuiti? Ma pot muta pana cel tarziu saptamana viitoare? As dori raspunsuri de la persoane in cunostinta de cauza, nu la misto. Multumesc!

4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Totul depinde de bunavointa directorei.

| alecs94 a răspuns:

Vorbesti cu directoare ii dai ceva ei o mica atentie (bani) si iti face transferul

| Sound_9139 a răspuns:

Te inteleg si stiu ce inseamna sa intri la un liceu de care nu esti mandru si simti ca totusi poti ceva mai mult. eu zic sa continui acolo si pe clasa a 12 a si sa termini acolo ce conteaza mai mult e sa iei bacu cu nota buna si sa faci o facultate (nu conteaza ce facultate conteaza sa inveti ceva de acolo)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gandeste-te bine. daca vrei sau nu sa te transferi, gandeste-te ca cei de la liceul la care vrei sa te transferi, probabil un liceu mai bun.au facut mai multa materi, se cunosc de ceva timp.si o sa-ti fie greu, cum imi este mie acum.si eu m-am transferat de la un economic la mate-info si imi este foarte greu.am ajuns sa-mi fie dor de cei pe care ii injuram zilnic. iar de profesori nu mai zic, de cand m-am transferat invat intr-una, nu mai am timpul pe care-l aveam inainte. iar de colegi imi e groaznic de dor.nu te muta.decat daca nu se face absolut deloc scoala si cand zic asta.ma refer la toate materiile.nu face greseala mea.