| oana_8080 a întrebat:

Sunt in clasa a opta si ma pregatesc sa merg mai departe la liceu.As vrea sa intreb ce stiti despre Colegiul Nastional Vasile Alecsandri din Galati, profil stiinte ale naturii... Ce sfaturi imi dati si daca poate sa imi confirme cineva daca e adevarat ca la CNVA trebuie sa faci pregatire la profesori ca sa ai note mari.

Răspuns Câştigător
| AlbVisiniu1923 a răspuns:

DUte la candva e cel mai bun liceu din GL si e usor la Stiinte ale Naturii

1 răspuns:
| CelMaiBlogger a răspuns:

Buna.Eu nu cunosc acest Colegiu. Dar, iti dau un sfat.Alege profilul Stiinte Sociale daca are, pentru ca este cel mai usor. Daca nu iti place fizica, chimia, matematica, la stiinte sociale, dupa clasa a 11-a nu vei mai face deloc.In schimb faci multa istorie, romana, franceza. Dupa mine e mult mai usor. Cel putin mie asa imi este, usor.La bac nu voi da mate sau fizica, cum dau cei de la stiinte ale naturii, ci doar istorie, romana si geografie.Mult noroc, iar in privinta profesorilor, daca inveti, nu au cum sa faca una ca asta.

Întrebări recente