| meoww a întrebat:

Sunt in clasa a X-a si as vrea sa ma transfer anul urmator la un alt liceu. Ceea ce nu stiu e daca mai pot intra deoarece acest liceu este cam cel mai bun din oras, iar eu sunt la un liceu sa zicem OK. Nu am 10 pe linie, dar nu pot sa zic ca am note chiar asa de mici in plus mai am un semestru deci poate pot indrepta lucrurile (vreau sa merg la un profil de stiinte ale naturii -engleza).
Problema cu liceul actual este ca din a XI-a nu o sa se mai faca : matematica, fizica, chimie si biologie, iar eu vreau sa dau la medicina.
Daca stiti despre procesul acesta de transfer, aveti orice sfat sau daca credeti ca mai am vreo sansa sa intru acum sau aveti o poveste similara, va rog ajutor happy
Multumesc!

1 răspuns:
mira
| mira a răspuns:

Te poti transfera daca exista locuri si bunavointa din partea directorilor.