| Kazumy a întrebat:

Sunt in clasa a-XI-a la un liceu de turism si alimentatie publica. Peste un an si ceva termin, dar problema e ca nu stiu ce voi face mai departe. Ce facultate ar trebui sa urmez?
Voi la ce licee ati fost si ce facultati ati urmat/aveti de gand sa urmati?

Răspuns Câştigător
| NegruAlb a răspuns:

Si eu am facut tot turism si alimentatie...am vrut sa merg pe ingineria produselor alimentare dar nu am intrat si acum sunt in anul 3 la stiinta mediului.dar nu imi prea place...bafta in ce alegi si succes!

2 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Poti sa alegi tot ceva legat de Turism, Geografie sau Alimentatie...

Eu sunt la uman si vreau ceva umanist ca Asistenta sociala, Istorie sau Stiinte Politice.

Succes.Alege domeniul care iti place cel mai mult si in care crezi ca te-ai pricepe cel mai bine.

| Dugalle a răspuns:

Pregateste-te sa fii uimit/a.

Eu am terminat la filiera uman cu specializarea stiinte sociale si acum sunt anul 2 la calculatoare si automatica la specializarea ingineria sistemelor.

Ia-o p-asta!

Serios.