| alinutzabebitza a întrebat:

Sunt in clasa a5a si maine dau teza la romana puteti sa imi spuneti si mi-e niste subiecte va rooog. Si daca imi ziceti si mi-e cum se da fundita va-s da. Astept raspunsurile vostre.

2 răspunsuri:
| LiGhT015 a răspuns:

Tin minte ca am facut in cl 5 o teza care avea la baza poezia Iazul de Ion Filat si alti itemi ca:copiaza din text 2 cuvinte ce explica locul,timpul,epitete,comparatii,textul literar nonliterar(daca ati studiat) si la urma trebuia de alcatuit o naratiune si de descris un lac sau un iaz, nu stiu cum va fi la tine, dar la mine a fost usor.Bafta!

| Lex169 a răspuns:

Opera literara
Conjugarea
Partile de propozitie
Si un txt de 2 lei