| Anamaria1234567891112 a întrebat:

Sunt la liceu si am un diriginte cam nasol. Adică a spus ca pana in clasa a 12a vrea sa rămână doar cu 15 dintre noi, noi fiind 28, ne pune sa maturam, sa cumpăram mop și multe alte chestii. Daca lipsim nu este de acord cu scutirea, deoarece spune ca nu ne-a fost rău. Si mai si tipa si ne face idioti si bolnavi mentali. Ce putem sa facem? Si in plus nevasta lui este directoare. Știu ca se făcea o cerere, dar nu stiu cum.

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu se face o cerere, ci o reclamatie la Inspectoratul Scolar.

| Radu284 a răspuns:

El face asa pentru ca voi ii tolerati. De ce nu ii ziceti: Bai jeg penal, tu ce *** faci aici, de ce *** te comporti asa?

| BJK1903 a răspuns:

Poti sa te duci la insepctorat impreuna cu colegii tai si sa le spui cum se comporta profesorul si poti sa spui ca sotia lui este director si are spatele acoperit. Asta e singura solutie pentru voi. big grin Numai bine

| Voro a răspuns:

Nu are nici-un drept sa va puna sa maturati, dar sa va jigneasca. Ce daca nevasta-sa e directoare? Exista inspectorat scolar, faceti-i o reclamatie.

| petrusmadalina a răspuns:

Asta e destul de nasol...Normal se depune o cerere la secretariat dar daca zici ca sotia lui este directoarea nu prea puteti sa faceti asta.Depinde cat de departe vreti sa mergeti. O solutie ar fi ca mai multi parinti sa depuna contestati la Inspectoratul Scolar Judetean.Alta solutie nu stiu.
Acum nu o sa ma m-ai plang de profesorii mei.happy

Mult noroc!