| AxxyAlexandra a întrebat:

Buna TPU.am nevoie de ajutorul vostru.
Am de facut un referat la chimie cu un titlu la alegere: "Alternative de obtinere a energiei","Curiozitati...ale naturii (dar sa fie din chimie)" sau " Viitorul nostru si al planetei". v-as fi foarte recunoscatoare daca m`ati ajuta...nu gasesc nicaieri un model de referat sau un referat gata facut. daca stiti vreun site sau ati facut un referat asemanator va rog ajutati`ma si pe mine. dau funa pentru cel mai bun.Multumesc mult de tot.happy

Răspuns Câştigător
| mihaibrasov a răspuns:

Eu as scrie despre viitorul planetei: despre fractali, evolutia planetelor, universul in expansiune, teoria infinitului incadrat in finit, materia intunecata.etc. Bine, le-as scrie astea pentru ca ma pasioneaza si le-as scrie de la mine. dar trebuie sa citesti mult...
Altfel. scrie ce-ti trece tie prin cap. La curiozitati ale naturii poti scrie despre piramida hologramica din muntii Ceahlau (cum se formeaza ea pe 6 august in fiecare an) si despre procesele chimice ce au loc acolo (desi tine mai mult de fizica, dar noah.).

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughingesti din iasi si inv la 15(si esti in a8-a, nu?)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Me to:X 15 8-d cezartongue