| nosferatu15 a întrebat:

Am nevoie de cateva metode de a invata eseurile la romana pentru BAC... fara tocit si cat mai eficiente si mai rapide big grin

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca exista asa ceva. Daca nu le intelegi, ca majoritatea oamenilor trebuie sa le inveti. Si oricum au multe date si citate in ele care nu au vreo logica, doar trebuie invatate. Incepe de acum si cu cate un eseu pe zi in vreo doua luni termini, din cate stiu eu sunt cam 64.
Succes la invatat!

| coco1molly a răspuns:

Dupa schema: in introducere scrii o propozitie despre autor sau opera in general, apoi argumentezi titlu, tema ce vrei tu si apoi dai 2 argumente (in primul rand si in al doilea rand), o concluzie (daca vrei) si in incheie o propozitie despre autor si opera. Dupa schema asta te apuci si faci 2-3 argumentari si iti intra in mana